Wolontariat w szkole

Wyznaczeni uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu uczestniczyli w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. W ramach podjętych działań wolontariusze udali się uporządkować miejsce pamięci poległych w trakcie walk partyzantów, których groby znajdują się w pobliskim lesie. Uczniowie uprzątnęli nagromadzone liście, pozbierali wszelkie zanieczyszczenia oraz zapalili znicze przy grobach.

Uczniowie szkoły włączyli się także w XIV edycję akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”. Celem akcji była zbiórka zniczy, które przed 1 listopada trafią do Polaków zza wschodniej granicy z myślą o polskich cmentarzach w małych miejscowościach obwodu lwowskiego. Zbiórka biało – czerwonych zniczy trwała cały tydzień. Finał akcji przypadł na 25 października, dlatego też znicze zostały zapakowane i przygotowane do transportu. Mimo tego, że jesteśmy małą szkołą nie przeszkodziło to uzbierać około 100 zniczy. 

Uczniowie klas I – III w ramach działań wolontariatu udali się z wychowawcami na pobliski cmentarz. Oddział przedszkolny również odwiedził zarówno cmentarz jak i grób rodziny Deców. W ramach tych zajęć młodsi uczniowie naszej szkoły i dzieci przedszkolne przyniosły znicze, a zapalając je na grobach upamiętniły zmarłych tam spoczywających.

Na pobliskim cmentarzu była również delegacja Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem.