rok szkolny 2021-2022

Noc w szkole

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego uczniowie klas VI – VIII uczestniczyli w nocowaniu w szkole z piątku na sobotę. Wszyscy uczestniczy zebrali się w szkole około godziny 15.00 i zajęli się w pierwszej kolejności przygotowaniem poczęstunku oraz klas do noclegu. Następnie udali się na szkolne boisko, gdzie rozegrany został mecz siatkówki.

Wycieczka

14 czerwca uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wycieczce z okazji Dnia Dziecka. Pierwszym punktem zwiedzania było Arboretum Bolestraszyce. Podążając w głąb terenu, każdy z uczestników mógł podziwiać przepiękne elementy ożywionej przyrody. Kolejnym przystankiem był zamek w Krasiczynie.

Promocja czytelnictwa

7 czerwca uczniowie klas I – III przeprowadzili wśród przedszkolaków akcję promującą czytelnictwo. W tym celu przygotowali hasła rozbudzające u dzieci zainteresowania książką jako źródłem wiedzy. Każdy uczeń z wykorzystaniem odpowiednich rekwizytów przeczytał pięknie wybrany wiersz. Autorami utworów, które wykorzystano podczas zajęć byli Jan Brzechwa i Julian Tuwim.

Projekt „Kartki z kalendarza”

Kartki z kalendarza to mini projekt realizowany w ramach matematyki oraz zajęć dydaktyczno – wyrównawczych w klasach IV – VI. Podczas projektu uczniowie realizowali zestawy zadań do wybranych wydarzeń, które możemy znaleźć w kalendarzu, a jednocześnie utrwalali wiadomości i doskonalili umiejętności matematyczne.

Dzień Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka obchodziliśmy „aktywnie i słodko”. „Aktywnie”, ponieważ uczniowie rozegrali mecz siatkówki zresztą niezwykle emocjonujący. „Słodko” ponieważ firma Koral przygotowała dla naszych wychowanków lody z tej okazji. W przedszkolu z kolei Pani wychowawczyni zadbała, aby ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny.  Zorganizowana została zabawa z chustą animacyjną i balonami.

Dzień Mamy i Taty

Dzień Mamy i Taty jest obchodzony na całym świecie. Dzieci oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – III przypomnieli wszystkim, jak ważni są dla nas rodzice. Podczas części artystycznej maluchy starały się przekazać, że każdej mamie i każdemu tacie należy się moc uścisków oraz buziaków. W trakcie uroczystości zaprezentowano program taneczno – wokalno – recytatorski.

Warsztaty chemiczne

19 maja odbyły się w szkole warsztaty chemiczne dla klas VI – VIII. W trakcie zajęć uczniowie przygotowywali zapachowe świeczki oraz toniki. Uczniowie umieszczali wonne zioła, przyprawy i płatki zasuszonych kwiatów w pojemnikach po czym dokładali lniany knotek świeczek, a całość zalewali gorącym płynem.

Apel patriotyczny

Uroczysty apel poświęcony ustanowieniu Konstytucji 3 Maja został przygotowany przez Panią Justynę Siebierańską. Część artystyczna przeniosła uczestników w krótką historyczną podróż. Podczas apelu odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego” w asyście pocztu sztandarowego.

Dzień Ziemi

W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie wykonywali plakaty nawiązujące do idei tego wydarzenia. Wykorzystując swoje zdolności plastyczne uczniowie pragnęli przekazać, że zadaniem każdego człowieka jest dbanie o naszą planetę, ponieważ mamy ją tylko jedną, a działania podejmowane już teraz przyniosą efekty w przyszłości.

1056 rocznica Chrztu Polski

W celu upamiętnienia rocznicy chrztu Polski datowanego na 14 kwietnia 966 r., uczniowie naszej szkoły wykonali plakaty nawiązujące do tego historycznego wydarzenia. Poprzez ekspresję plastyczną uczniowie starali się wyrazić, iż przyjęcie chrześcijaństwa jest ważne dla każdego Polaka. Wydarzenie to jest również uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. 

Strony