rok szkolny 2022-2023

Andrzejki 2022

Zabawa andrzejkowa ma długą tradycję w naszej szkole. W tym roku dyskoteka przypadła na 22 listopada. Członkowie Samorządu Uczniowskiego przygotowali szereg zabaw i konkursów, które urozmaiciły wszystkim popołudnie.

Andrzejki nie mogłyby się odbyć, bez pomocy rodziców, którzy zajęli się poczęstunkiem oraz przygotowaniem ciepłych posiłków.

PODKARPACKI KONKURS LITERATURA I DZIECI

PODKARPACKI KONKURS LITERATURA I DZIECI

pod hasłem ,,Te co skaczą i fruwają"

16 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Hyżnem odbyły się eliminacje gminne Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci pt. ,,Te co skaczą i fruwają". Przedmiotem konkursu jest twórczość wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę zwierząt, ich traktowania i obecności w życiu człowieka.

Sałatka owocowa

Pyszna, zdrowa, kolorowa sałatka owocowa

Nawiązując do omawianej tematyki, dotyczącej zdrowego odżywiania oraz wykonując jedno z zadań z projektu „zdrowo i sportowo” przedszkolaki na zajęciach własnoręcznie przygotowały sałatkę owocową. Robienie sałatki było wielką frajdą i zabawą. Po wcześniejszym umyciu owoców dzieci zabrały się do pracy. Dobrze to widać na załączonych zdjęciach, a samodzielnie zrobiona sałatka wszystkim smakowała wyśmienicie.

Polakom na Ukrainie

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, mieszkańcy Wólki Hyżneńskiej.

Prosimy o włączenia się do akcji „Polakom na Ukrainie” poprzez dostarczanie do szkoły produktów z długim terminem przydatności do spożycia. Akcja będzie trwała od 1 do 12 grudnia br. Zebrane artykuły trafią do polskiej społeczności z Mościsk, Myslatyc, Sambora, Łanowic oraz innych miejscowości w tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia.

Wspomóżmy naszych rodaków na Ukrainie!

Szkoła pamięta

Dnia 25 października b.r. członkowie Szkolnego Koła Caritas pod okiem opiekuna koła oraz pana Krzysztofa Kmiotka udali się do miejsca pamięci o zmarłych z okresu wojny. Jest ono położone w pobliskim lesie w sąsiedniej miejscowości. Uczniowie chwilą ciszy upamiętnili zamordowanych mężczyzn z rąk hitlerowców w czasie II wojny światowej.

Odwiedziny grobów zmarłych

28 października 2022 roku uczniowie klas 0 – III wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na parafialny cmentarz. Odwiedzili groby zmarłych członków swoich rodzin, na których zapalili znicze oraz grób pierwszego proboszcza naszej parafii – ks. Henryka Rychlaka. Wędrując po cmentarnych alejkach dzieci oprócz modlitwy, wspominały osoby zmarłe, które pamiętały.

Konkurs plastyczny pt. „Portret Jana Pawła II”

Nasza szkoła zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Portret Jana Pawła II”.

Celem konkursu było rozwijanie i kształtowanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności plastycznej dzieci, kształtując przy tym postawę patriotyczną- poznając sylwetkę wielkiego Polaka. Nadesłano łącznie 22 prace konkursowe, wykonane różnymi technikami. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym a także klas I-III z terenu Gminy Hyżne.

Pasowanie na czytelnika

25 października w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I oraz przekazanie wyprawek czytelniczych w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”, które przygotowane zostały przez Instytut Książki.

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.

W październiku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Głównym celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na znaczącą rolę biblioteki w życiu szkoły i w nauce a także rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

Wszyscy uczniowie z naszej szkoły włączyli się do udziału w obchodach tego dnia przygotowując własnoręcznie i według własnego pomysłu zakładki do książek.

Strony