rok szkolny 2020-2021

Dokumentacja dotycząca rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klasy I na rok szkolny 2021/2022

Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca przypada Dzień Żołnierzy Wyklętych. Mianem Żołnierzy Wyklętych określani są bohaterowie, „którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”.

Dzień Dinozaura

24 lutego 2021r. przedszkolaki obchodziły „Dzień Dinozaura”. Tego dnia dowiedziały się o tych gadach wielu ciekawych informacji m. in. tego jak wyglądały, jak je nazwano, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Wspólnie przeglądnęły książki o dinozaurach i słuchały ciekawostek na ich temat.

Certyfikaty

Po przeprowadzeniu każdej lekcji organizowanej w ramach II edycji akcji „Dzieci uczą rodziców” uczestnicy zajęć otrzymują pamiątkowy dyplom. Do tej pory uczniowie klasy I – III uczestniczyli w trzech kolejnych lekcjach.

Święto kota

17 lutego 2021r. przedszkolaki obchodziły nietypowe święto tj. „Święto kota”. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka. Z tej okazji salę przedszkolną opanowały koty… dużo kotów, a to dlatego, że każde dziecko przygotowało, a potem dumnie nosiło własnoręcznie wykonaną maskę.

Wirtualny spacer

Z trzeciej już lekcji zatytułowanej „Wirtualny spacer” organizowanej w ramach II akcji „Dzieci uczą rodziców” uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Zostali zapoznani z niebezpieczeństwami na jakie są narażeni podczas korzystania z Internetu. Zwrócono także uwagę na kontakt z nieznajomymi osobami. Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto korzystać z Internetu pod okiem rodziców.

Sukces

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym konkursie Plastycznym pt. „Podróże nie tylko w naturze” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. PCK w Dylągówce. Uczeń klasy III – Szymon Kata zajął I miejsce. W konkursie tym wyróżnienie otrzymała Milena Dykiel uczennica klasy II oraz Antoni Miąskowski również uczeń klasy II.

Walentynki

„W Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych Kolego” – pod takim hasłem bawiliśmy się w naszym przedszkolu w dniu 12 lutego z okazji Walentynek. Była to wspaniała okazja do rozwijania u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania ze sobą.

Tłusty Czwartek

Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Tak też było i w naszym przedszkolu. Jednak oprócz tradycyjnych, pysznych pączków przedszkolaki stworzyły ich własną wersję, która wglądowo niczym nie odbiegała od prawdziwych. Dzieci wykonały własnoręcznie pączki z papieru, które pomalowały farbą i na końcu oprószyły mąką.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 4 lutego. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie i wesołe nastroje. Sala wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona była serpentynami i balonami.

Sukces

Bartłomiej Pelc z klasy VII zajął III miejsce w konkursie świątecznym na najciekawszy stroik lub ozdobę Bożonarodzeniową. Konkurs był organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem.

Galeria sukcesów

Dokarmianie ptaków

Zima to bardzo trudny czas dla ptaków, ale zwierzęta te przetrwają ją na pewno łatwiej z pomocą ludzi. O skrzydlatych przyjaciołach jak co roku pamiętają nasze przedszkolaki. Na początku omówili co ptaki robią zimą oraz co jedzą. Poznali jakie ptaki pozostają na zimę w naszym kraju, a jakie odlatują w cieplejsze miejsca.

Warsztaty kulinarne w klasach I – III

Dnia 25 stycznia 2021r. w klasach I – III przeprowadzone zostały „pyszne” zajęcia. Podczas warsztatów kulinarnych uczniowie podjęli wielkie wyzwanie. Musieli z pomocą dwóch mam przygotować naleśniki. Na początku wspólnie wszyscy razem przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk zabrali się do pracy.

Dzień Babci i Dziadka

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości, bo babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka.

Strony