rok szkolny 2020-2021

Ogłoszenie

Zarządu Klubu Sportowego HALO Hyżne organizuje weekend rekreacyjno – sportowy oraz obóz letni dla dzieci z terenu gminy Hyżne. Więcej informacji na temat oferowanych form wypoczynku na załączonych poniżej plakatach.

Spotkanie integracyjne

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego tj. 24 czerwca 2021r. uczniowie klasy VIII i VII zorganizowali w szkole spotkanie integracyjne. Realizację pomysłu rozpoczęli od zaplanowania menu i zebrania środków na to przedsięwzięcie. Uczniowie zamówili pizzę oraz przygotowali popcorn i zimne napoje. Młodzież obejrzała w pierwszej kolejności film, a na koniec postanowili zagrać w Jengę i grę karcianą UNO.

Sukces

Rozalia Snopek z oddziału przedszkolnego zajęła I miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Kwiaty dla mamy”.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka rozpoczęli wszyscy od spotkań z wychowawcami w klasach podczas których zorganizowane zostały dla dzieci zabawy integracyjne. Uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w zabawach, które zacieśniały relacje w grupie rówieśniczej, wpływały na dobrą atmosferę w klasie oraz rozwijały umiejętność komunikacji. Zorganizowano między innymi kalambury, zabawę w „czółko” oraz zabawy pt.

Zdrowa Ziemia

Uczniowie w trakcie realizacji już szóstej lekcji w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców” zostali zapoznani z pojęciem ekologii. Omówiono na czym polega segregacja odpadów, zwrócono uwagę na kolorystykę i przeznaczenie koszy na odpady. Uczestnicy lekcji dowiedzieli się także czym jest recykling i elektrośmieci.

Dzień Mamy i Taty

Maj to nie tylko piękny, ale również i bardzo uroczysty miesiąc. Z okazji Dnia Mamy i Taty przedszkolaki i uczniowie klasy I przygotowali swój program artystyczny, gdzie słowem, muzyką i tańcem wyraziły podziękowanie dla swoich rodziców za ich miłość, cierpliwość i troskę. Oprócz tego przygotowały piękne upominki dla kochanych mam i tatusiów.

Egzamin ósmoklasisty

25 maja 2021 r. odbyła się pierwsza część egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Przez dwa kolejne dni nasi ósmoklasiści będą sprawdzać swój stan wiedzy odpowiednio z matematyki i języka angielskiego. Ósmoklasiści trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia na egzaminach!

Zbiórka makulatury

Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce makulatury. Zbiórka już trwa od 21 maja, a jej termin zakończenia przewidziano na 1 czerwca 2021r. Okres zbiórki przypada na czas egzaminów ósmoklasisty, dlatego też makulaturę można będzie dostarczyć 31 maja i 1 czerwca do szkoły. Szczególny apel kierujemy do członków Szkolnego Koła Wolontariatu o włączenie się w akcję.

Strony