rok szkolny 2016-2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Na 23 czerwca 2017 r. przypadło zakończenie całorocznych zmagań szkolnych. O minionym roku szkolnym można wiele dobrego powiedzieć. Był to czas intensywnie wypełniony wieloma atrakcjami dydaktycznymi, które poszerzyły horyzonty myślowe uczniów, ale także czas zagospodarowany zajęciami rekreacyjnymi i krajoznawczymi, czego dowody znajdziecie na stronie internetowej szkoły.

Wycieczka – Park Rozrywki Inwałd

Na 19 czerwca 2017 r. zaplanowana została szkolna wycieczka do Parku rozrywki Inwałd. Po zbiórce o godzinie 6:45 pod Domem Strażaka w Wólce Hyżneńskiej, poprzedzonej sprawdzeniem obecności uczniów, autokar wyruszył do Rzeszowa. Następnie kierując się w stronę Krakowa, po kilku godzinach jazdy uczestnicy wycieczki dotarli na wyznaczone miejsce.

Spotkanie SKC

9 czerwca 2017 r. opiekun Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego zorganizował ognisko dla uczniów klas I – VI oraz dzieci oddziału przedszkolnego. Organizatorzy zapewnili opał, przygotowali miejsce na ognisko oraz zadbali o kiełbaskę.

Lekcja z bezpieczeństwa

8 czerwca 2017 r. szkołę odwiedził pan policjant, który poprowadził zajęcia z dziećmi oddziału przedszkolnego oraz uczniami klas I – III. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać wakacje w domu oraz na świeżym powietrzu. Pan policjant przedstawił także sposób postępowania w przypadku ataku agresywnego psa.

Planetarium

7 czerwca 2017 r. uczniowie klas I – VI oraz dzieci oddziału przedszkolnego uczestniczyły w pokazie astronomicznym. Prowadzący zaprezentował materiał dostosowany do wieku uczestników, zawierający wiele faktów i ciekawostek z dziedziny kosmosu. Sami uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Sukces

7 czerwca 2017 r. dwóch uczniów osiągnęło sukces w II Gminnym Konkursie matematycznym dla uczniów klas trzecich. W konkursie tym Filip Tereszkiewicz zajął I miejsce, zaś Bartłomiej Pelc zdobył III miejsce. Gratulacje składamy zarówno uczniom jak i opiekunowi – p. T. Baran. Życzymy dalszych sukcesów.

Warsztaty realizowane w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” w klasach I – III

6 czerwca 2017 r. odbyły się warsztaty dla uczniów klas I – III, których celem było kształtowanie zasad zdrowego żywienia, uwrażliwianie na potrzebę spożywania zdrowych potraw i przekąsek oraz rozwijanie samodzielności wśród uczniów. Warsztaty poprowadziła p. E. Miąskowska i p. T. Baran. Wychowawczynie klas I – III zapoznały uczniów z tematyką i celami zajęć.

Dzień Dziecka

Dnia 1 czerwca 2017 r. nasi uczniowie zostali przywitani w murach szkoły porcją lodów. Nie mniej jednak dzień ten nie został zarezerwowany wyłącznie na pałaszowanie smakołyków. Z okazji Dnia Dziecka do szkoły zostali zaproszenie przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Hyżneńskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Błędowskiej.

Szkolny Konkurs Recytatorski

31 maja 2017 r. został rozstrzygnięty szkolny konkurs recytatorski pt. „Wiersze jednego poety”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III. Celem zmagań konkursowych było zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, motywowanie uczniów do prezentowania swoich umiejętności na scenie oraz popularyzacja twórczości Wandy Chotomskiej. Organizatorem konkursu była p. A.

Warsztaty w oddziale przedszkolnym – program „Owoce i warzywa w szkole”

30 maja 2017 r. nauczyciel oddziału przedszkolnego p. K. Ostrowska zorganizowała zajęcia, których celem było przygotowanie soku owocowo – warzywnego. Pomysł bardzo przypadł do gustu maluchom, które ochoczo zabrały się do pracy. W pierwszej kolejności zadbano o higienę dłoni i przygotowanie miejsca pracy. Każde dziecko ubrało także fartuszek kuchenny.

Sukces

Uczeń klasy II – Damian Dykiel zajął I miejsce w Gminnym Konkursie czytelniczo-plastycznym „Dzieci na Ziemi” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Brzezówce.

Dzień Matki

26 maja 2017 r. w szkole zorganizowano obchody Dnia Matki. Na uroczystość zaproszono Panią Krystynę Wojtyło – Wójta Gminy Hyżne oraz rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły. Tego dnia do szkoły przybyły licznie mamy naszych uczniów, ale nie zabrakło również przedstawicieli tatusiów. Wraz z rozpoczęciem uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor.

Ustanowienie Konstytucji 3 Maja

Akademię z okazji dnia ustanowienia Konstytucji 3 Maja przygotował p. K. Kmiotek wraz z uczniami klas IV – VI. Uroczystość zaplanowaną na 4 maja 2017r. rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Polski. Z słów, które padły podczas części artystycznej płyną bardzo prosty przekaz – pamięć o Konstytucji 3 Maja jesteśmy winni naszym przodkom, wielkim patriotom.

Strony