rok szkolny 2017-2018

Zjazd Szkół im. Jana Pawła II

3 czerwca 2019 roku odbył IV Zjazd Szkół im. Jana Pawła II. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klasy VIII wraz z członkami pocztu sztandarowego. Zjazd rozpoczęto od uroczystej mszy świętej pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Wątroby. Następnie odbył się przemarsz wszystkich uczestników pod pomnik św. Jana Pawła II. Tam też zaproszeni goście złożyli kwiaty.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Część artystyczna przygotowywana została przez uczniów klas IV – VII pod opieką p. R. Ślemp. Uczniowie słowami wierszy starali się przeprosić i zarazem podziękować za opiekę i wsparcie jakie otrzymywali od Pani Dyrektor, Wychowawców, Nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły.

Owoce i warzywa w szkole

W ramach programu „Owoce i warzywa w szkole” klasy I – III pod opieką p. E. Miąskowskiej i p. T. Baran zajęły się przygotowaniem owocowych lodów. Na zajęciach przygotowany został mus truskawkowy, który umieszczono w kubkach z patyczkami. Następnie całość została włożona do zamrażalnika. Następnego dnia wszyscy, którzy tak wytrwale pracowali rozpoczęli degustację.

Sukcesy

W minionym okresie zostały rozstrzygnięte konkursy przeprowadzane w czerwcu. I tak też został rozstrzygnięty szkolny konkurs czytelniczy, którego organizatorem była p. A. Rożek. Celem konkursu było rozwijanie pasji czytelniczych oraz zaprezentowanie oferty czytelniczej biblioteki szkolnej. Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Spotkanie SKC

8 czerwca 2018 r. odbyło się spotkanie członków Szkolnego Koła Caritas. Organizatorem spotkania była p. T. Baran. Czas spędzony przy ognisku poświęcono na rozmowy oraz pieczenie kiełbasy tradycyjnie na patyku. Następnie uczniowie udali się na boisko szkolne, aby sprawdzić swoje umiejętności w grach zespołowych.

Dzień Matki

28 maja 2018 r. w szkole został zorganizowany Dzień Matki, który miał charakter dnia rodziny. Na uroczystość zostały zaproszone głównie mamy, jednak nie zabrakło ojców, którzy także przybyli do szkoły, aby obserwować poczynania swoich pociech. Szkołę odwiedził również Wójt Gminy Hyżne Pani Krystyna Wojtyło. Część artystyczną z przedszkolakami oraz uczniami klas starszych przygotowała p. K. Ostrowska.

Dzień Dziecka

24 maja 2018 r odbyła się wycieczka dzieci przedszkolnych i uczniów klasy I – VII do Rzeszowa. Młodsi uczestnicy udali się w pierwszej kolejności na musical Teatru Muzycznego w Kinie Zorza pt. „Nowe szaty króla”, starsi z kolei odwiedzili Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie.

Spotkanie z teatrem online

15 maja 2018 r. wszyscy obecni w szkole uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. „Piotruś Pan” organizowanym w ramach projektu Internetowy Teatr TVP. Spektakl rozpoczął się punktualnie o godzinie 9.00, a sami widzowie rozlokowani zostali w dwóch salach. Jak można się domyślić za pośrednictwem łącza internetowego transmitowano spektakl na żywo bezpośrednio z Teatru „Maska” w Rzeszowie.  

Szkolny konkurs o tematyce papieskiej

8 maja 2018 roku Pani A. Rożek rozstrzygnęła szkolny konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. W konkursie licznie udział wzięli uczniowie klas III – VII. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki Karola Wojtyły i nauki św. Jana Pawła II, zaprezentowanie drogi do świętości, pogłębianie wiary, kształtowanie chrześcijańskich i patriotycznych postaw.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

Akademię z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotował p. K. Kmiotek wraz z uczniami klasy VI i VII. W pierwszej kolejności tego dnia głos zabrała p. A. Rożek – Dyrektor Szkoły, nawiązując przy tym do wydarzeń dzięki, którym wszyscy Polacy spotykają się 3 Maja. Następnie głos oddano uczniom. 3 maja – cóż to za data? Dla setek młodych ludzi to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości.

Gminny Konkurs Plastyczny „Sceny z życia Jana Pawła II”

W ramach przygotowań do nadania szkole imienia patrona został zorganizowany Gminny Konkurs Plastyczny „Sceny z życia Jana Pawła II”. Konkurs skierowany był dla dzieci oddziału przedszkolnego, klas I – III oraz klas IV – VII szkół podstawowych. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej życie, działalność lub osobowość Jana Pawła II.

Strony