rok szkolny 2018-2019

Szkolna wycieczka

3 grudnia 2019r. odbyła się szkolna wycieczka organizowana w ramach Mikołajek. W programie wycieczki znalazło się m. in. zwiedzanie Muzeum Lizaka w Jaśle. W trakcie pobytu w muzeum uczniowie poznali tradycyjne metody tworzenia słodyczy, rodzaje cukru wraz z ich przeznaczeniem czy też przykłady barwników i zapachów stosowanych do wytwarzania lizaków.

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęto mszą świętą, po której rodzice, nauczyciele uczniowie udali się do szkoły. Około godziny 10:30 wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie głos zabrała p. Agnieszka Rożek. Pani Dyrektor przyznała nagrody uczniom za wyniki w nauce i zachowanie, po czym rozpoczęto część artystyczną. W przygotowanej akademii uczniowie klasy VIII żegnali się z murami szkoły.

„Wiem co jem”

18 czerwca 2019 roku pierwszoklasiści byli zapoznawani z tematyką zdrowego odżywiania się. Pod opieką wychowawcy p. T. Baran wykonywali plakat. Na plakacie tym zaprezentowali wybrane przez siebie owoce i warzywa. Uczniowie starali się wskazać także w jakich posiłkach spożywanych na co dzień znajdują się wybrane owoce i warzywa.

Dzień Dziecka

10 czerwca 2019 r. z okazji Dnia Dziecka odbyło się ognisko. Uczniowie piekli zarówno kiełbasę jak i chleb, który stał się przystawką. Do kiełbaski serwowano ciepłą herbatę. Rodzice naszych uczniów dzielnie wspomogli działania szkoły i zajęli się przygotowaniem poczęstunku jak i uporządkowaniem wszystkiego po zakończeniu ogniska.

Dzień Matki

29 maja 2019 odbyła się akademia z okazji Dnia Matki. Część artystyczną przygotowała p. M. Warchoł i p. A. Mazur. Uczniowie zaprezentowali własną wersję „Brzydkiego kaczątka”. Historia z morałem nawiązywała do idei matczynej miłości ponad wszystko. W trakcie występu dzieci oddziału przedszkolnego zaprezentowały układ taneczny przygotowywany na tę okazję.

Wizyta w teatrze

22 maja 2019 roku uczniowie klasy IV – VIII uczestniczyli w spektaklu teatralnym wystawianym przez Teatr Muzyczny FORUM pt. „Mikołajek – zderzenie dwóch światów”. Wyjazd zorganizowany został w ramach programu profilaktyczno – wychowawczego realizowanego przez szkołę.

„Rocznica urodzin papieża”

16 maja 2019 roku odbyło się spotkanie nauczycieli, rodziców i uczniów upamiętniające dzień urodzin św.  Jana Pawła II. W trakcie tego wydarzenia uczniowie odczytywali życzenia urodzinowe jakie chcieliby przekazać papieżowi, gdyby żył. W dalszej części uczestnicy śpiewali pieśni papieskie i maryjne. Występ uświetnił również śpiew dziewcząt Szkolnego Koła Caritas przy akompaniamencie gitary.

Święto Konstytucji

7 maja 2019 r. uczniowie klas starszych pod okiem p. K. Kmiotka przygotowali uroczystą akademię z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W pierwszej kolejności odśpiewano hymn, następnie uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny w trakcie, którego przybliżyli słuchaczom tematykę „drogi Polski do niezależności”.

Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Ozdoba wielkanocna”

26 kwietnia 2019 roku rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny pt. „Ozdoba wielkanocna” organizowany przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wólce Hyżneńskiej. Przedmiotem konkursu było wykonanie ozdoby wielkanocnej z dowolnych materiałów dowolnej wielkości. Na konkurs wpłynęło ogółem 21 prac plastycznych wykonanych różnymi technikami.

Strony