rok szkolny 2015-2016

Rajd rowerowy

Dnia 6 lipca 2016 roku uczniowie klasy VI udali się na rajd rowerowy. Trasa wycieczki wiodła przez Wólkę Hyżneńską oraz pobliskie miejscowości. Szóstoklasiści punktualnie o 9:00 wystartowali, kierując się najpierw drogą przez miejscowość w kierunku Grzegorzówki.

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Przyszedł czas podsumowania podjętych wysiłków przez uczniów, rodziców i nauczycieli w całym roku szkolnym. Tradycyjnie po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym wszyscy udali się do szkoły. Na spotkaniu ogólnym p. dyrektor Agnieszka Rożek wygłosiła przemówienie, w którym skierowała swe słowa do przybyłych rodziców, uczniów i nauczycieli.

Szkolne konkursy

23 czerwca p. Agnieszka Rożek przyznana nagrody dla najlepszych czytelników, którzy przez cały rok szkolny regularnie uczęszczali do biblioteki szkolnej i wypożyczali książki.  Oczywiście celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród uczniów. Kolejny raz najmłodsi uczniowie wykazali się największym zapałem, ponieważ to właśnie oni przeczytali najwięcej książek w tym roku szkolnym.

Wiem co jem!!

Uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I pod opieką p. Teresy Baran zostali zapoznania z tematyką zdrowego odżywiania się. Maluchy wykonały plakaty, na których przedstawione zostały owoce i warzywa, które powinno się uwzględnić w codziennym żywieniu. Jednym z zadań wykonywanym przez uczniów było zaprezentowanie na forum klasy wybranego przez siebie warzywa.

Wycieczka do "Boskiej Doliny"

Dnia pięknego słonecznego to jest 20 czerwca 2016 roku wszyscy uczniowie udali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Boska Dolina” w Dylągówce. Na początku uczniowie zostali przywitani przez właściciela gospodarstwa, który opowiedział zebranym uczniom, czym jest jego gospodarstwo, przedstawił, na czym polega hodowla koni i wyjaśnił skąd pochodzi nazwa „Boska Dolina”.

Sukces

Artur Pałac z oddziału przedszkolnego zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym „Owady” organizowanym przez Szkołę Podstawową im. PCK w Dylągówce. Wyrazy uznania dla chłopca, którego praca konkursowa była bardzo interesująca i niezwykle pracochłonna. Podziękowania należą się także dla pani sprawującej opiekę nad uczniem.

Warsztaty kulinarne

Dnia 8 czerwca odbyły się również w szkole warsztaty kulinarne poprowadzone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Hyżneńskiej. Na początku zajęć uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, co znacząco usprawniło dalszą pracę. W pierwszej kolejności gospodynie przesiały mąkę, dodały odrobinę wody, oleju, szczyptę soli oraz żółtko jajka, a więc przygotowały ciasto na pierogi.

Spotkanie z policją

W środę tj. 8 czerwca 2016 roku szkołę odwiedzili panowie policjanci. Nic na szczęście się nikomu nie stało, a obecność policji w szkole związana była z przygotowaną na tą okazję lekcją dotyczącą bezpieczeństwa, która została przeprowadzona w klasie drugiej i trzeciej.

Gminny Konkurs Plastyczny

W dniu 30 maja odbył się w szkole Gminny Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza jest moja ojczyzna” skierowany do uczniów klas I – III. Celem konkursu było rozbudzenie dumy z kraju, w którym żyjemy i realizujemy swoje marzenia oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania prac nawiązujących do tradycji rodziny, regionu i kraju.

Dzień Sportu

W trakcie Dnia Sportu organizowanego z okazji Dnia Dziecka w szkole przygotowano szereg konkurencji zespołowych i indywidualnych dla uczniów.  Jedną z pierwszych konkurencji było przeniesienie woreczka na głowie na określonym dystansie. Uczniowie mieli kilka sposobów na tą konkurencję tj.

Sukces

Paweł Bartuzel z klasy VI zajął II miejsce w VII Gminnym Konkursie z Języka angielskiego. Zmagania dotyczyły rozwiązania testu leksykalno – gramatycznego z Języka angielskiego.  Do konkursu uczeń przygotowywany był przez p. Monikę Warchoł. Gratulujemy sukcesu!

Spotkanie z strażakami OSP w Wólce Hyżneńskiej

24 maja 2016 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wólce Hyżneńskiej. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w specjalnej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa oraz postępowania w przypadkach sytuacji zagrażających życiu w tym zagrożenia pożarem. Po wyjściu ze szkoły i przybyciu na plac parkingowy obok Domu Strażaka w Wólce Hyżneńskiej uczniów i nauczycieli przywitał p.

Strony