Dzień Sportu

W trakcie Dnia Sportu organizowanego z okazji Dnia Dziecka w szkole przygotowano szereg konkurencji zespołowych i indywidualnych dla uczniów.  Jedną z pierwszych konkurencji było przeniesienie woreczka na głowie na określonym dystansie. Uczniowie mieli kilka sposobów na tą konkurencję tj. jedna z możliwości polegała na bardzo ostrożnym stawaniu kroków oczywiście by woreczek nie upadł, inna dotyczyła balansowania ciałem i rozłożonymi rękami.  Kolejną konkurencją było przeniesienie piłeczki umieszczonej na łyżce w zębach również na pewnym dystansie w jak najkrótszym czasie, w przypadku tych zmagań trzeba było się wykazać pełnym opanowaniem i zdolnościami, które pozwoliły utrzymać piłeczkę na łyżce.  Odbyły się także zmagania w kozłowaniu piłki na czas, odbijaniu balonika w grupach, a także bardzo emocjonujący wyścig z „ławką”, ale to już trzeba zobaczyć na zdjęciach. W ramach nagród każdy uczeń otrzymał owocowy jogurt, banana oraz drobne słodkie upominki przygotowane przez Radę Rodziców.

To nie koniec jednak atrakcji tego dnia ponieważ po krótkiej przerwie nauczyciele i uczniowie udali się na szkolne boisko gdzie podzieleni na dwie grupy kontynuowaliśmy dobrą zabawę. Maluchy po krótkiej rozgrzewce zaangażowały się grę w „dwa ognie”. Starsi uczniowie rozegrali z kolei mecz siatkówki. Po zakończeniu zmagań sportowych uczniowie udali się do szkoły na krótki odpoczynek gdzie otrzymali lody ufundowane dzięki uprzejmości firmy Koral.

Ostatnią atrakcją tego dnia była „Żywa lekcja historii”. Dzięki staraniom Dyrektora Szkoły i przedstawicieli Rady Rodziców do szkoły przybył rycerz Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego wraz ze swoją damą. Rycerz opowiedział uczniom czym było średniowiecze, na jakie czasy przypadało, wyjaśnił znaczenie słowa rycerz. Kolejno przedstawił swój ekwipunek, omawiając szczegółowo z czego wykonane były poszczególne elementy takie jak kolczuga, płaty świętego Maurycego, tarcza czy też miecz. Następnie dama rycerza opowiedziała uczniom o stroju i zwyczajach średniowiecza dotyczących kobiet. Wiele radości niosła ze sobą nauka tańca średniowiecznego w którą zaangażowano uczniów oraz możliwość przymierzenia poszczególnych części ekwipunku rycerza. Na samym końcu spotkania trzech najodważniejszych uczniów stanęło w szranki z rycerzem. Uczniowie ubrani w hełm do dyspozycji w walce mieli również tarczę i miecz. Bój z rycerzem był jak się okazało bardziej wymagający niż mogli wszyscy przypuszczać o czym potwierdzili sami uczniowie uczestniczący w walce.