Dzień Wiosny w przedszkolu

Przedszkolaki pierwszy dzień wiosny spędzały radośnie gównie za sprawą swoich starszych kolegów z klasy VII i VIII, którzy tego dnia wyręczali Panią z przedszkola. Uczniowie przeprowadzili trzy lekcje w trakcie, których szukano symptomów wiosny oraz wykonywano prace tematycznie związane z wiosną. Podczas pierwszych zajęć odczytano list od bałwanka dla dzieci, po czym odbyła się rozmowa na temat usłyszanej treści listu. Omówiono jakie są oznaki wiosny i jakie zachodzą zmiany w przyrodzie. Dzieci obejrzały także film przedstawiający oznaki wiosny oraz wykonały wiosenną opaskę z papieru.

Drugą godzinę zajęć poświęcono na wysiewanie rzeżuchy. Dzieci dowiedziały się czym jest rzeżucha, jak ją posiać i jak ją pielęgnować. Następnie przygotowały stanowiska pracy i zajęły się wysiewaniem rzeżuchy. Na koniec wykonały wspólny plakat „Witaj wiosno".

W trakcie ostatniej godziny zajęć prowadzonych przez uczniów dzieci z oddziału przedszkolnego otrzymały kolorowe baloniki, oznaczające nadejście wiosny. Zorganizowany został spacer z plakatem i balonami w okolicy przedszkola w celu poszukiwania oznak wiosny.